Jak jsem se dostala k masážím

od | 3. 11. 2021 | Nezařazené

Masér s vysokou školou

“Ty máš vejšku a masíruješ?” Na tuto otázku často narážím s mými klienty. Ano, mám vysokou školu a přesto nesedím v pohodlí teplého kanclu někde ve velké firmě.

Rekvalifikaci v oboru masáží jsem si dělala pár měsíců před státnicemi na vysoké škole, jelikož jsem měla spoustu volného času a do školy už jen psala bakalářskou práci. V té době jsem hrála basketbal (předtím několik let závodně volejbal), jezdila na kole a celkově ráda sportovala. Občas jsem taky zašla na masáže a baňky, aby si svaly odpočinuly a já nebyla tak oteklá. A pak jednoho dne mě napadla myšlenka, že to je to, co by mě bavilo. Pomáhat lidem od bolesti  a aby se celkově cítili lépe. Začala jsem tedy zkoumat internet a hledat různé masérské kurzy. A tak jsem na podzim roku 2012 měla za sebou dvouměsíční rekvalifikační kurz v oboru masér pro sportovní a rekondiční masáže.

Nicméně to byl teprve začátek všeho. Druhů masáží existuje opravdu nepřeberné množství a se základním kurzem si člověk nevystačí, pokud se této práci chce věnovat doopravdy naplno. A tak postupem času následovaly další kurzy jako je baňkování, thajské masáže a trigger pointy. Říkala jsem si, že si budu masážemi přivydělávat při studiu na vysoké a časem se uvidí. Život tomu chtěl ale jinak a já musela nastoupit do práce. Na masáže už tak nezbývalo moc času. Občas jsem masírovala rodinu, kamarády a kolegy, avšak s pracovním nasazením v mé stávající práci, nepřicházelo v úvahu masírování ani na vedlejšák.

 

Člověk míní, děti mění

Člověk má více času na přemýšlení především během mateřské a rodičovské dovolené a ne jinak tomu bylo i u mě. Během těhotenství mě nejdřív napadla myšlenka mít online bazárek se second hand oblečením. To se mi po pár měsících též vyplnilo, ale s tím, že jsem se sedmi měsíčním synem otevírala rovnou kamenný Second Hand – Rose´s.

V té době jsem s malým řešila i nějaké zdravotní komplikace po předčasném porodu, ježdění na specializovanou kliniku a rehabilitační cvičení. Malý skoro vůbec nespal, ani ve dne, natož v noci a nebýt kojení, šátku a nosítka, tak bych byla asi úplně vyřízená  a to jsem chodila už do práce. Kafi patří též můj velký dík 🙂

Synovo spaní se pořád moc nelepšilo, ikdyž jsme zkoušeli opravdu snad všechno. Až díky regionální nosící skupince jsem se v jeho roce dozvěděla o kraniosakrální terapii a rozhodla se ji vyzkoušet. Terapeutku Janču jsem znala již z gymplu a o to bylo pro mě snažší to chtít aspoň zkusit. Synovi (a mně též) kraniosakrálka neskutečně pomohla a díky Janče jsem i já přišla na to, co chci dobudoucna dělat.

 

Znovunapojení sám na sebe

Janča byla prvním člověkem, který mě podpořil v tom, abych začala masírovat. Dodnes si pamatuji, když mi na první schůzce řekla, že mám v rukou dar a že ze mě cítí dobro a proč vůbec nemasíruji, když rekvalifikaci už mám několik let. I název Reunia napadl ji. Jako slovo reunion – znovuspojení sám se sebou. A tak jsem nad tím začala nejen víc přemýšlet, ale i konat. Dodělala jsem si několik dalších kurzů a v roce 2019 si šla konečně vyřídit i živnostňák. Během roku 2020 jsem se přihlásila i na rekvalifikační kurz kosmetiky, jelikož jsem o něm už dlouho přemýšlela, avšak díky covidu jsem jej dodělávala až letos.

Zjistila jsem, že stojí za to jít si za svými sny. Že ikdyž je podnikání těžké a v době covidu bez nároku na kompenzaci ještě těžší, tak vždy nakonec dojdu k přesvědčení, že když vidím spokojené své klienty, že to je to, co mě naplňuje  a neměnila bych.

S přihlášením se na kurz kosmetiky přišlo i zásadní rozhodnutí pustit Rose´s. Podařilo se mi však najít někoho, kdo se rozhodl v jeho pokračování a já se tak mohla věnovat naplno studiu a dalším věcem, které mě baví a kterým se chci věnovat. Ale o tom zas někdy příště…